آنالیز آماری پایان نامه با نرم افزار تخصصی مینی تب MiniTab

نمونه تحلیل پرسشنامه با نرم افزار اس پی اس اس Spss
فوریه 9, 2019
آنالیز آماری پایان نامه با استفاده از نرم افزار های مختلف
فوریه 10, 2020

در بین دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ، استفاده از روش های تحلیلی و آنالیز آماری و کیفی ، یکی از رایج ترین و مناسب ترین روش های علمی برای به انجام رساندن پایان نامه می باشد . در این بین برای پایان نامه ارشد و دکتری و تایید(validate) کردن فعالیت علمی از طرف جوامع بین المللی، می توان از نرم افزار های آنالیز آماری و کیفی مانند مینی تب Minitab و همچنین نرم افزار های شبیه سازی استفاده کرد . روش تحلیلی (analysis method) شامل دو گونه آنالیز آماری (statistical analysis) و آنالیز کیفی (qualitative analysis) می باشد که هر کدام از این تحلیل ها نرم افزار های مناسب خود را دارا می باشند . در این محتوا سعی بر معرفی اجمالی نرم افزار آنالیز آماری "مینی تب (Minitab)" شده است .

مینی تب چیست ؟

Minitab مینی تب یک محصول نرم افزاری است که به تجزیه و تحلیل داده ها کمک می کند . آنالیز با نرم افزار مینی تب Minitab اساسا برای حرفه ای هایی که مدرک معتبر "شش سیگما" را دارا می باشند، طراحی شده است. نرم افزار مینی تب minitab روش ساده و موثر برای وارد کردن داده های آماری، دستکاری آن داده ها، شناسایی روند و الگوها، و سپس پاسخ دادن به مسائل جاری است . این نرم افزار به طور گسترده ای مورد استفاده برای کسب و کار در تمام اندازه ها - کوچک، متوسط ​​و بزرگ است. مینی تب Minitab یک راه حل سریع و موثر برای سطح تجزیه و تحلیل مورد نیاز در بسیاری از پروژه های شش سیگما را فراهم می کند .

 

درباره Minitab Inc:

شرکت مینی تب MiniTab یکی از ارائه دهنده های غالب نرم افزار آماری برای بهبود کیفیت است. تعداد زیادی از شرکت ها به مینی تب Minitab اعتماد دارند ، هزاران کالج از این نرم افزار برای تدریس استفاده می کنند . شرکت MiniTab شرکتی است که مقر آن در کالج ایالتی پنسیلوانیا با شرکت های تابع در انگلستان، فرانسه و استرالیا است .

 

بیایید به شمایل عمومی آنالیز با نرم افزار مینی تب نگاهی کلی کنیم .

انواع مختلف پنجره در مینی تب Minitab عبارتند از :

  • پنجره جلسه (session)

این پنجره نتایج آماری تجزیه و تحلیل داده ها را نشان می دهد .

  • پنجره کار برگزیده (worksheet)

این پنجره حاوی ردیف ها و ستون هایی است که برای ورود و دستکاری داده ها استفاده می شود. این پنجره به نظر می رسد یک صفحه گسترده است، اما تغییرات را نمی توان به صورت خودکار ذخیره کرد .

  • پنجره گراف (Graph)

این پنجره زمانی که گراف ایجاد می شود، باز می شود .

  • پنجره گزارش (report)

با استفاده از این پنجره می توانید نتایج خود را مرتب کنید .

دیدگاه ها بسته شده است

سفارش آنالیر پایان نامه