Blog

آنالیز آماری پایان نامه با نرم افزار تخصصی مینی تب MiniTab

8 feb 2019

در بین دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ، استفاده از روش های تحلیلی و آنالیز آماری و کیفی ، یکی از رایج ترین و مناسب ترین روش های علمی برای به انجام رساندن پایان نامه می باشد . در این بین برای پایان نامه ارشد و دکتری و تایید(validate) کردن فعالیت علمی از طرف جوامع بین المللی، می توان از نرم افزار های آنالیز آماری و کیفی مانند مینی تب Minitab و همچنین نرم افزار های شبیه سازی استفاده کرد . روش تحلیلی (analysis method) شامل دو گونه آنالیز آماری (statistical analysis) و آنالیز کیفی (qualitative analysis) می باشد که هر کدام از این تحلیل ها نرم افزار های مناسب خود را دارا می باشند . در این محتوا سعی بر معرفی اجمالی نرم افزار آنالیز آماری "مینی تب (Minitab)" شده است.

مینی تب چیست ؟

Minitab مینی تب یک محصول نرم افزاری است که به تجزیه و تحلیل داده ها کمک می کند . آنالیز با نرم افزار مینی تب Minitab اساسا برای حرفه ای هایی که مدرک معتبر "شش سیگما" را دارا می باشند، طراحی شده است. نرم افزار مینی تب minitab روش ساده و موثر برای وارد کردن داده های آماری، دستکاری آن داده ها، شناسایی روند و الگوها، و سپس پاسخ دادن به مسائل جاری است . این نرم افزار به طور گسترده ای مورد استفاده برای کسب و کار در تمام اندازه ها - کوچک، متوسط ​​و بزرگ است. مینی تب Minitab یک راه حل سریع و موثر برای سطح تجزیه و تحلیل مورد نیاز در بسیاری از پروژه های شش سیگما را فراهم می کند .

 

درباره Minitab Inc:

شرکت مینی تب MiniTab یکی از ارائه دهنده های غالب نرم افزار آماری برای بهبود کیفیت است. تعداد زیادی از شرکت ها به مینی تب Minitab اعتماد دارند ، هزاران کالج از این نرم افزار برای تدریس استفاده می کنند . شرکت MiniTab شرکتی است که مقر آن در کالج ایالتی پنسیلوانیا با شرکت های تابع در انگلستان، فرانسه و استرالیا است .

 

بیایید به شمایل عمومی آنالیز با نرم افزار مینی تب نگاهی کلی کنیم .

انواع مختلف پنجره در مینی تب Minitab عبارتند از :

 • پنجره جلسه (session)

این پنجره نتایج آماری تجزیه و تحلیل داده ها را نشان می دهد.

 • پنجره کار برگزیده (worksheet)

این پنجره حاوی ردیف ها و ستون هایی است که برای ورود و دستکاری داده ها استفاده می شود. این پنجره به نظر می رسد یک صفحه گسترده است، اما تغییرات را نمی توان به صورت خودکار ذخیره کرد.

 • پنجره گراف (Graph)

این پنجره زمانی که گراف ایجاد می شود، باز می شود.

 • پنجره گزارش (report)

با استفاده از این پنجره می توانید نتایج خود را مرتب کنید.

آنالیز آماری پایان نامه با استفاده از نرم افزار های مختلف

8 feb 2019

آنالیز آماری پایان نامه با استفاده از نرم افزار های مختلف

یکی از بخش های مهم و دشوار در هنگام نگارش پایان نامه تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده می باشد . از آنجا که حجم اطلاعات موجود در پایان نامه ها بالاست و انجام کوچکترین خطا هنگام محاسبه ها باعث بدست آمدن نتیجه های معکوس می شوند اکثر دانشجویان قادر به تحلیل این داده ها به صورت صحیح نمی باشند بدین منظور نرم افزارهای مختلفی طراحی شده اند که به دانشجویان در آنالیز آماری پایان نامه کمک قابل توجهی می کنند . کارآیی این نرم افزارها اغلب مثل ماشین حساب می باشد و به عملیات آنالیز داده ها سرعت می بخشند. از جمله نرم افزارهای آنالیز آماری پایان نامه می توان به Lisrel , spss اشاره کرد . نرم افزارهای اس پی اس اس و لیزرل هر یک دارای کاربردها و ماهیت منحصر به فرد می باشند .

روش های مختلف آنالیز آماری پایان نامه

امروزه نرم افزارها و روش های مختلف آنالیز آماری پایان نامه توسط دانشجویان مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این نرم افزارها که در هنگام انجام تجزیه و تحلیل فصل چهارم پایان نامه به شما کمک قابل توجهی می کنند lisrel,spss هستند. بهتر است قبل از آغاز آنالیز آماری پایان نامه با این نرم افزارها آشنا شوید .

آنالیز با اس پی اس اس

نرم افزار اس پی اس اس بیشتر برای رشته های تحصیلی علوم اجتماعی کاربرد دارد. این نرم افزار قادر به تجزیه و تحلیل نتیجه پرسشنامه های پژوهش های میدانی و بررسی فرضیه ها در پایان نامه می باشد. هدف اولیه از طراحی این نرم افزار استفاده از آمار و روش های آماری در علوم اجتماعی بوده است اما امروزه از این نرم افزار جهت تحلیل آماری مشاهده ها ، پرسشنامه ها و آزمایش ها در تمامی رشته های تحصیلی استفاده می شود. از آنجا که کاربرد این نرم افزار ساده است و تمامی روش های آماری را تحت پوشش قرار می دهد آنالیز با اس پی اس اس به عنوان یکی از پر کاربردترین روش های مختلف آنالیز آماری پایان نامه در کشور شناخته شده است .

آنالیز آماری پایان نامه با استفاده از لیزرل

معنای لغوی لیزرل ارتباطات ساختار خطی است. این نرم افزار به عنوان نرم افزار تحلیل آماری پایان نامه جهت مدل سازی معادلات ساختاری مورد استفاده قرار می گیرد . از این نرم افزار جهت ارزیابی روایی پرسشنامه استفاده می شود. هدف نرم افزار lisrel تحلیل مسیر، تحلیل عاملی و تحلیل خوشه ای از طریق اجرای آمونی خاص می باشد .

تحلیل آماری SPSS / SAS / STATA / R and LISREL / AMOS / EQS

24 sep 2018

سرویس تحلیل و آنالیز داده پایان نامه دکتری و رساله و برنامه های آماری مقدماتی و پیشرفته مانند SPSS / SAS / STATA / R and LISREL / AMOS / EQS.  سرویس مشاوره برای تحقیق با تیم حرفه ای و با تجربه از رشته های مختلف برای دوره ی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری .

 • سرویس و خدمات ما راهنمای تحلیل داده تخصصی آماری را تهیه می کند .
 • افراد حرفه ای در سطوح بالایی از رتبه های اقتصاد ، ریاضی و رشته های مختلف قرار دارند .
 • تیم ما در تحلیل داده های آماری کاملا با تجربه است .
 • ما اساتید مسلط به زبان انگلیسی را برای اطمینان دادن به شما آماده می کنیم .

خدمات آنالیز پایان نامه ( برای فصل چهارم ) SPSS / SAS / STATA / R

 • تحلیل آماری فرکانس ، میانگین، انحراف استاندارد و درصد
 • فرضیه میانگین ، آزمون تی و آزمون z
 • تحلیل واریانس آزمون f
 • آمارهای پارامتری و غیر پارامتری
 • آزمون مربع کای
 • آزمون تحلیل همبستگی مستقل
 • تحلیل رگرسیون ساده
 • آزمون فرضیه

خدمات انجام آنالیز پایان نامه با LISREL /AMOS / EQS

 •  مدل سازی معادله ساختاری (SEM)
 • تحلیل عامل تقویتی (CFA)
 • تحلیل چند گروهی یا چند آزمودنی
 • تحلیل مسیر (PA)
 • مدل خطی سلسله مراتبی (HLM)
 • مدل اتفاقی (تصادفی) چند سطحی

 

حوزه ی خدمات آنالیز پایان نامه

سرویس تحلیل آماری SPSS / SAS / STATA / R and LISREL / AMOS / EQS  

سرویس بیانیه ها و اظهار نامه های مالی توسط متخصص با تجربه

ارائه خدمات آنالیز و تحیلیل پایان نامه و رساله با SPSS برای تکمیل شرایط و الزامات مشتری توسط تیم متخصصان

 همه ی سرویس های تحلیل آماری نیازمند تکمیل شرایط مشتری برای اطلاعات بیشتر هستند .

لطفا با ما در تماس باشید .

راهنمای تحلیل داده SPSS تخصصی ما را در رساله دکتری خود مورد استفاده قرار دهید

24 sep 2018

امروزه برنامه ها بسیار زیادی وجود دارد که آمارشناسان و متخصصان برای انجام تحلیل آماری داده ها از آن ها استفاده می کنند . این برنامه ها شامل SPSS ، R ، STATA ، SAS ، Minitab و مطلب در میان بسیاری از نرم افزارها هستند . ما باید خاطر نشان کنیم که استفاده ی گسترده از این برنامه ها که بسیاری از دانشجویانی که از آن در وب سایت ما ملاقات می کنند SPSS است . بنابراین ، ما راهنمای تحلیل داده  SPSS تخصصی را برای اطمینان از دستیابی به نیازهای دانشجویان به کار می گیریم .

متخخصین آنالیز آماری پایان نامه ما از تمام اشکال روش های آماری آگاه هستند . ما راهنمای تحلیل داده ی تخصصی مان را برای رساله به دنبال روش های زیر پیشنهاد می دهیم :

·         تحلیل افتراقی

·         تحلیل مولفه ی اصلی

·         تحلیل رگرسیون خطی و لجستیک

·         مدل های ترکیبی

·         تحلیل داده های طبقه ای یا مطلق ( قیاسی )

·         مدل های لجیت و پرابیت (Logit  و probit)

·         مدل سازی بیزی و دموگرافی

·         ANOVA ، ANCOVA و MANOVA

·         تحلیل آماری چند متغیره و تحلیل عامل و خوشه ای

·          مدل سازی و تحلیل بقا

راهنمای تحلیل داده ی SPSS تخصصی ما  در سرویس (خدمات) رساله و پایان نامه دکتری با دانشجویان و محققانی همکاری خواهد کرد که ضعیف ترین درک را از روش های آماری و کاربردهای آن در موقعیت زندگی واقعی دارند . بسیاری از شرکت های تحلیل داده سرویس های (خدمات) کیفی را به سبب فقدان توانایی و افراد آموزش دیده پیشنهاد نمی شوند . متخصص راهنمای نوشتن در تلاش برای کامل کردن این پوچی با به کارگیری متخصصان SPSS است . راهنماهای تحلیل داده ما طی چندین سال آماری در زمینه ی تحلیل و نوشتن گزارش آموزش می بینند .

انجام تحلیل آماری پایان نامه SPSS حرفه ای

13 feb 2018

سایت های نوشتن مقالات و پایان نامه همچنین انجام تحلیل آماری spss دارای  سرویس های مقالات تخصصی تحقیقی برای محققان در تمام سطوح آموزشی هستند . این سرویس ها به محققان کمک می کند تا مقالات تحقیقی با کیفیت بالا را ارائه دهند قبل از اینکه آنها مقالات را برای تایید توسط ناظر پروژه بپذیرند . در حقیقت ، محقق بعد از اینکه یافته های مقاله ی تحقیقی خود را به صورت حرفه ای توسط متخصصانی که می توانند سرویس تحلیل SPSS را پیشنهاد دهند تحلیل کرد ، شایستگی پیدا خواهد کرد . محققان باید به خاطر داشته باشند که مقاله های تحقیقی مواد بسیار ارزشمندی از لحاظ تحقیق هستند زیرا آنها به عنوان ابزاری برای تکمیل مطالعات در هر دوره ی ارائه شده به کار گرفته می شوند . بنابراین ، به عنوان یک دانش "آموز، شما نباید در مقاله ی تحقیقی خود ریسک کنید که براساس تحلیل نادرست محتوای مقاله ی تحقیقی رد شده است . همچنین برای محققان در سرویس تحلیل داده های کم ارزش دانستن این موضوع حائز اهمیت است که مقالات تحقیقی تحلیل شده ی حرفه ای نیز سرویس های قابل مدیریتی را از لحاظ مالی به مشتریان شان پیشنهاد می دهند .

 همکاران تحلیل داده های آماری پایان نامه تخصصی

به عنوان تامین کنندگان خدمات برای تحلیل داده های پایان نامه SPSS، ما در تلاش برای تهیه ی سرویس های تحلیل داده ی عالی ، قابل اطمینان و کمی و کیفی با کیفیت عالی هستیم. هدف اصلی ما تهیه ی سرویس های تحلیل داده SPSS برجسته است که به تقاضاهای دانشجویان کالج ، فارغ التحصیل و لیسانس دست خواهد یافت که در جستجوی کمک تحلیل داده برای مقاله ها و پروژه های تحقیقی شان است . ما گروهی از تحلیل گران آموزش دیده ی داده ها داریم که تجربه دارند و در استفاده از بسته ی SPSS متخصص هستند . آنها با آنچه که دانشمندان در یک تحلیل داده آماری یا در فصل تحلیل داده ی یک پروژه ی تحقیقی در حال بررسی هستند ، آشنا می شوند . آنها قادر به تحلیل داده های شما هستند و این داده ها را مطابق با ساعت ها و هفت روز یک هفته ارائه می دهند. علاوه بر این ، سرویس حرفه ای ما این داده ها را ارزشمند اما سرویس های تحلیل داده را حرفه ای پیشنهاد می دهد .

رگرسیون منطقی (لجستیک) اندازه گیری های تکراری

3 jan 2018

انجام آنالیز پایان نامه با SPSS و رگرسیون منطقی (لجستیک) اندازه گیری های تکراری

اگر شما یک خروجی دو حالتی اندازه گیری شده ی تکراری برای هر فرد داشته باشید و بخواهید یک رگرسیون منطقی (لجستیک) را تکرار کنید که تاثیر اندازه گیری های چندتایی را از افراد تکی محاسبه می کند ، می توانید اندازه گیری های تکراری رگرسیون لجستیک را اجرا کنید . در SPSS ، این کار می تواند با استفاده از دستور GENLIN استفاده کنید و دو جمله ای را به عنوان توزیع و پراکندگی احتمالی نشان دهید زیرا تابع پیوندی در این مدل مورد استفاده قرار می گیرد . فایل داده تمرین شامل سه پالس اندازه گیری شده از هر 30 فرد است که برای دو رژیم غذایی مختلف و سه تمرین متفاوت تعیین شده اند . اگر ما یک پالس بالا را بیش از 100 تعریف کنیم، می توانیم یک پالس بالای احتمالی را با استفاده از رژیم غذایی پیش بینی کنیم .

GET

FILE='C:mydatahttps://stats.idre.ucla.edu/wp-content/uploads/2016/02/exercise.sav'.

GENLIN highpulse (REFERENCE=LAST) 

BY diet

(order = DESCENDING)

/MODEL diet  

 DISTRIBUTION=BINOMIAL 

LINK=LOGIT

/REPEATED SUBJECT=id CORRTYPE = EXCHANGEABLE.

 این نتیجه گیری ها نشان می دهند که رژیم از لحاظ آماری قابل توجه نمی باشد ( مربع کای والد= 1.562, p = 0.211) 

اندازه گیری های تکراری یک طرفه ANOVA و انجام آنالیز پایان نامه

3 jan 2018

شما باید تحلیل اندازه گیری های یک طرفه ی واریانس برای پایان نامه را اجرا کنید اگر متغیر مستقل قیاسی و مطلق و یک متغیر فاصله ای توزیع شده ی نرمال داشته باشید که حداقل دوبار برای هر فرد (موضوع) انجام شد . این کار معادل آزمون تی نمونه های جفت شده است ، اما در دو یا بیش از دو سطح از متغیر مطلق یا قیاسی مجاز می باشد . این آزمون ها میانگینی از متغیرهای وابسته است که از متغیر مطلق متمایز می باشد . ما یک نمونه مجموعه داده داریم که rb4wide نامیده می شود ، که در طراحی تجربی و آزمایشی کتاب کریک مورد استفاده قرار گرفته است . در این مجموعه داده، Y متغیر وابسته ، a اندازه گیری تکرار شده و s متغیری است که تعداد افراد را نشان می دهد .

glm y1 y2 y3 y4

/wsfactor a(4).

 باید توجه کنید که این بازده ها و خروجی ها چهار مقدار p مختلف را نشان می دهد . خروجی و بازدهی که کرویت نامگذاری شده است مقدار p (0.000) است که شما باید آن را بدست آورید اگر شما ترکیب را در ماتریس کواریانس – واریانس متقارن در نظر بگیرید . زیرا این فرضیه اغلب معتبر نیست ، سه مقدار p دیگر اصلاحات مختلفی را پیشنهاد می دهند (the Huynh-Feldt, H-F, Greenhouse-Geisser, G-G  و کران پائین تر) . هیچ اتفاقی نمی افتد اگر شما از مقدار p استفاده کنید ، نتیجه گیری های ما نشان می دهد که ما تاثیر آماری قابل توجهی از a در سطح 0.5 داریم.

آزمون مک نمار جهت آنالیز پایان نامه

3 jan 2018

ما می توانیم آزمون مک نمار را اجرا کنیم اگر شما به فرکانس ها و تناوب های حاشیه ای دو خروجی دو حالتی علاقه مند باشید . این خروجی های دو حالتی ممکن است متغیر خروجی مشابهی در جفت های تطبیقی (مانند یک مطالعه موردی کنترل) یا دو متغیر خروجی از یک گروه تکی داشته باشد . با ادامه دادن مجموعه داده hsb2 مورد استفاده در چندین مثال بالا ، اجازه بدهید ما دو خروجی دو حالتی را در مجموعه داده مان ایجاد کنیم :  himath و hiread. این خروجی ها می توانند در یک جدول دو طرفه ی پیشایندی مورد بررسی قرار گیرد . فرضیه ی پوچ و تهی این است که بخشی از دانشجوان در گروه himath مشابه بخشی از دانشجوان در گروه hiread هستند ( برای مثال جدول پیشایندی متقارن است). 

compute himath = (math>60).

compute hiread = (read>60).

execute.

 crosstabs 

/tables=himath  BY hiread 

/statistic=mcnemar 

/cells=count.

 آمار مربع کای مک نمار پیشنهاد می دهد که تفاوت آماری قابل توجهی در بخشی از دانشجوان در گروه himath و بخشی از دانشجوان در گروه hiread وجود ندارد.

آزمون رتبه ای علامتدار ویلکاکسون و آنالیز پایان نامه

3 jan 2018

آزمون رتبه ای علامتدار ویلکاکسون یک نسخه ی غیر پارامتری از یک آزمون تی نمونه زوجی است . شما از  آزمون رتبه ای علامتدار ویلکاکسون استفاده می کنید هنگامی که نمی خواهید فرض کنید که تفاوت بین دو متغیر فاصله ای و به طور نرمال توزیع شده است ( اما شما این تفاوت را ترتیبی فرض می کنید ) . ما از یک نمونه مشابه مانند بالا استفاده خواهیم کرد ، اما فرض نخواهیم کرد که تفاوت بین خواندن و نوشتن فاصله ای و به طور نرمال توزیع شده است .

npar test /wilcoxon = write with read (paired)

. نتایج پیشنهاد می دهد که تفاوت قابل توجهی بین خواندن و نوشتن وجود ندارد . اگر شما معتقد هستید تفاوت های بین خواندن و نوشتن ترتیبی نیستند اما می توانند به دسته های مثبت و منفی طبقه بندی شوند، آنگاه ممکن است بخواهید یک آزمون علامت را در آزمون رتبه بندی علامت در نظر بگیرید . دوباره ، ما از متغیرهای مشابهی در این نمونه استفاده خواهیم کرد و فرض می کنیم که این تفاوت ترتیبی است .

npar test

 /sign = read with write (paired).

 

ما نتیجه می گیریم که هیچ تفاوت آماری پیدا نشد ( p=.556 ) .

آزمون تی زوجی برای تحلیل پایان نامه

3 jan 2018

یک نمونه آزمون تی زوجی مورد استفاده قرار گرفت هنگامی که شما دو مشاهده ی مربوط به آن را دارید ( برای نمونه دو مشاهده در هر فرد (موضوع) و می خواهید مشاهده کنید آیا میانگین ها در این دو متغیرهای فاصله ای توزیع شده و پراکنده از یکدیگر متمایز هستند . برای نمونه ، با استفاده از فایل داده hsb2 ما این موضوع را آزمایش خواهیم کرد که آیا میانگین خواندن معادل با میانگین نوشتن است.

t-test pairs = read with write (paired)

. این نتایج نشان می دهند که میانگین خواندن به میزان قابل توجهی از میانگین نوشتن متمایز نمی باشد

(t = -0.867, p = 0.387).

انجام فصل 4 پایان نامه با اس پی اس اس Spss و لیزرل lisrel

5 dec 2017

تحلیل آماری پایان­ نامه یکی از فصول بسیار مهم است . جایی که در آن نتایج تمامی زحمت­ های دانشجو ، محقق باید نشان داده بشود . فصل 4 پایان­ نامه فصل آنالیز هست ، داده­ ها با نرم­ افزارهای مختلف مثل اس پی اس اس Spss، لیزرل lisrel، آموس Amos، پی ال اس pls، متلب MATLAB، ایویوز Eviews برای رشته­ های مختلف مثل مدیریت ، روان­شناسی ، حسابداری ، اقتصاد ، مدیریت مالی ، توریسم و رشته­ های دیگر آنالیز می­ شوند بنابراین آن مدلی که ساخته می­ شود ، آن روابطی که حساب می­ شود ، آن فرضیه­ هایی که آزمون می­ شوند با روش­ های مختلف ، همه باید توسط یک آنالیزور بسیار حرفه­ ای انجام بشود و فصل 4 خوبی نوشته بشود . باید بدانیم که برای کدام فرضیه ، کدام آزمون را استفاده کنیم ، نرمالیته داده­ ها را حساب کنیم ، ببینیم که آیا می­ توانیم از آزمون­های پارامتریک استفاده کنیم یا ناپارامتریک این­ها همه چیزهایی هست که خود آنالیزور می­ تواند به راحتی از عهده­ ی آن بربیاید و داده­ هایی که مشتری به او می­ دهد و آن­ها را با مصاحبه یا پرسش­نامه یا ابزارهای دیگر ، داده­ های سری زمانی یا داده­ های پنل ، این­ ها دارد استفاده کند بهترین راه آنالیز آماری را انجام بدهد و آزمون­ ها را انتخاب بکند ، نرم­ افزار مناسب برای آنالیز را انتخاب بکند ، حالا این نرم­ افزار می­ خواهد اس پی اس اس Spss باشد ، لیزرل lisrel باشد ، یا نرم­ افزارهای دیگر مثل ایویوز Eviews این­ ها همه مهم خواهد بود ، برای اندازه­ گیری مدل ، برای رسم مدل ، حالا از پرسش­نامه­ هایی که خودشان استاندارد هستند یا محقق ساخته­ اند ، تست نرمالیته نباید فراموش بشود ، پیاده­ سازی معادلات ساختاری که همه می­ تواند در آنالیز داده­ ها و تحلیل آماری با لیزرل lisrel با اس پی اس اس Spss برای رشته­ های مختلف بسیار بسیار مهم باشد در بعضی موارد آزمون­ های حالا کار کیفی هست ، از آنالیز تم (Theme)، باید استفاده کند یا کمی از تحلیل­ های رگرسیون ، همبستگی و روش­ های دیگر مثل تاپسیس (TAPSIS) و سلسله مراتبی (AHP) هم می­تواند بهره ببرد . آنالیز و تحلیل آماری دیمتل  Dematel را دارد NCSS ، استاتیستیکا statistica، ایویوز Eviews و نرم­ افزارهای دیگر که آنالیز و تحلیل آماری آن مثلا با SAS، مینی تب MINITAB، با اسمارت پی ال اس smart pls، متلب MATLAB و نرم ­افزارهای سایر نرم­ افزارها که همگی آن­­ها می­تواند از نظر آماری و تحلیل آماری و انجام کار آماری و بسیار مهم باشد.

نمونه تحلیل پرسشنامه با نرم افزار اس پی اس اس Spss

5 dec 2017

خب امروزه آنالیزورهای زیادی هستند که برای شرکت­ های مختلف قبول سفارش می­ کنند ، آنالیز و تحلیل آماری پایان­ نامه ، داده­ های پایان­ نامه ، تفسیر نتایج و نوشتن فصل 4 پایان­ نامه و تحلیل آماری آن را ، تحلیل داده­ ها با انجام آنالیزهای مختلف توانسته­اند که فصل 4 پایان­ نامه را بنویسند . اصلا این­که نرم افزار اس پی اس اس Spss استفاده کنند ، یا لیزرل lisrel استفاده کنند ، یا نرم­ افزارهای دیگر به درخواست خود مشتری انجام می­ شود و خیلی راحت می­شود داده­ ها را از نظر ویژگی­ های مختلف توصیفی ، استنباطی آنالایز کرد ، تحلیل همبستگی ، آنالیزهای کیفی ، کمی و دانشجو باید بتواند با یک نظم خاصی این آنالیزها را کنار هم بچیند ، جواب فرضیه­ ها را بدهد ، اول باید با آزمون­ هایی مثل آزمون کولموگروف اسمیرنوف نرمال بودن را محاسبه کند ، از آزمون­ های پارامتریک ، ناپارامتریک استفاده کند ، این­ ها همه مهم خواهد بود ، این­که یک دانشجو می­ آید از نمونه تحلیل­ های اس پی اس اس Spss استفاده می­کند برای نوشتن فصل 4، این خیلی مهم است ، این بتواند جواب فرضیه­ هایش را به­ صورت کامل بدهد ، رسم نمودارها را انجام بدهد و در واقع نتایج خودش را مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهد.

آنالیز آماری داده های پایان نامه

5 dec 2017

خب وقتی پایان­ نامه­ ای انجام می­شود ، در رشته­ های مختلف ، نیازمند این است که داده­ های جمع­ آوری شده مورد آنالیز قرار بگیرد . حالا چه با پرسش­نامه باشد ، چه با مصاحبه باشد ، چه روش کیفی و کمی ، تحلیل داده همیشه با نرم­ افزارهای مختلف مثل اس پی اس اس Spss، مثل لیزرل lisrel و آموس Amos یا نرم­ افزارهای دیگر همه می­ تواند کاربرد داشته باشد . باید کاملا مورد توجه قرار داد که آنالیز آماری داده ­ها یا تحلیل آماری با هرچه که باشد مثل مینی تب MINITAB، اسمارت پی ال اس smart pls، نرم­ افزار SAS، ایویوز Eviews، نرم افزار R، متلب MATLAB، و حالا خود انجام آنالیز آماری برای پروژه­ های مختلف مثل تاپسیس (TAPSIS)، سلسله مراتبی (AHP)، آنالیزهای کیفی ، گرند تئوری یا موارد دیگر ، این­ ها باید با دقت انجام بشود . آنالیزوری که آن­ها را آنالیز می­ کند ، حتی تفسیر خروجی را انجام می­ شود و نمونه تحلیل پرسش­نامه دارد ، تحلیل خروجی­ ها را تحلیل می­کند ، روایی پایایی برای پرسش­نامه می­ گیرد ، محاسبه­ ی میانگین ، انحراف معیار و موارد دیگر یا تحلیل آماری با اس پی اس اس Spss یا لیزرل lisrel برای معادلات ساختاری و رسم مدل همه باید به­ صورت حرفه­ ای انجام بشود و هیچ اشتباهی در آن نمی­ تواند مرتکب بشود.

انجام آنالیز و تحلیل آماری با نرم‌افزار لیزرل LISREL

28 nov 2017

خوب امروزه برای ارائه مدل‌ های مختلف و رسم مدل‌ ها ، حتی موارد دیگر و تحلیل داده‌ها در کارهای پایان‌ نامه‌ ای در رشته‌ هایی مثل به خصوص مدیریت ، روانشناسی و رشته‌ هایی که ارائه مدلی خواهند داشت حتی حسابداری از نرم‌ افزار LISREL استفاده می‌شود که خیلی پرکاربرد شده است و شاید مکملی هم برای نرم‌افزار SPSS بوده که دیگر شاید پرکاربردترین نرم‌ افزاری است که در علوم اجتماعی ، مدیریت و رشته‌ های دیگر روانشناسی است و خیلی از تحلیل‌های آماری ، واریانس ، کوواریانس ، توصیفی‌ ها ، آنالیز‌ های رگرسیون ، همبستگی این‌ها را با SPSS انجام می‌دهند و LISREL می‌تواند با ارائه مدل نرم‌ افزارهای معادله‌های ساختاری با LISREL برای انجام مدل بسیار پرکاربرد شده است.

آنالیز و تحلیل آماری با لیزرل lisrel

خب لیزرل lisrel یکی از آن نرم­ افزارهایی است که کاربرد آن در تحقیق­ ها ، مطالعات امروزی خیلی بیش­تر شده است . نرم­ افزاری است که مدل­ ها را به­ خوبی رسم می­ کند ، توانایی آن بیش­تر است از نظر شماتیک و خیلی کاربرد زیادی داشته و توانسته جا بگیرد و جای خودش را باز کند در بین تحقیق­ ها و امروزه خیلی­ خیلی استفاده می­ کنند از لیزرل lisrel و در خیلی از مطالعات و پایان­ نامه­ ها لیزرل lisrel شاید حرف اول و آخر را می­ زند ، تحلیل­ هایی که نرم­ افزار تحلیلی لیزرل lisrel برای معادلات ساختاری هست در علوم مختلف مثل مدیریت ، روان­شناسی و علوم دیگر ، علوم اجتماعی این­ ها استفاده می­ شود . دقیقا با استفاده از همبستگی و کوواریانس بین متغیرها هست که اندازه­ گیری می­ شود و می­ تواند عامل­ ها بارهای­شان را حساب کند ، واریانس­ ها و خطاها را در نظر بگیرد یا استنباط کند برای تحلیل آماری­ های اکتشافی ، تحلیل­ های آماری مرتبه­ ی دوم و تائیدی و هم­چنین برای تحلیل مسیر هم می­ توانیم از نرم­ افزار بسیار خوب تحلیل آماری لیزرل lisrel استفاده بشود . برای معادلات ساختاری هست در رشته­ های روان­شناسی ، لیزرل lisrel در رشته­ های مدیریت مالی ، صنعتی ، بیمه ، بازرگانی می­ شود از آنالیز لیزرل lisrel استفاده کرد و مدل­ های اقتصادی ، مدل­ های مدیریتی ، انواع روش­ های تحلیل آماری تائیدی ، رگرسیونی را با آن انجام داد ولی باید یک لیزرل lisrel کار بسیار حرفه­ ای باشد که بتواند خروجی­ ها را تحلیل کند و خیلی­ خوب بتواند آمار توصیفی ، روایی-پایایی ، تائیدی ، معادلات ساختاری ، تحلیل مسیر را  انجام بدهد . و این­ ها همه در یک کار خوب برای پایان­ نامه یا تحقیق­ های دیگر گنجانده می­ شود.

 

 

 

انجام آنالیز آماری و تحلیل داده‌های پایان‌نامه با نرم‌افزار اسمارت پی‌ال‌اس SMART PLS

28 nov 2017

در بسیاری از موارد مانند نرم‌افزاری مثل لیزرل ، SMART PLS هم می‌تواند خوب باشد و خیلی کار راه‌انداز خواهد بود و بسیاری از مدل‌ها را می‌توانیم با SMART PLS بکشیم و به طور کلی تحلیل آماری و آنالیز آماری برای داده‌های پایان‌ نامه با SMART PLS خیلی ساده و روان و خوشگل و شیک درمی‌آید و بسیاری از دانشجویانی که از این نرم‌افزار برای ارائه مدل استفاده کرده‌اند راضی بودند و توانستند که مدل مطلوب را به  شکل نرمال رسم کنند .

آنالیز آماری پایان نامه با Smart PLS

آنالیز آماری پایان نامه مهم ترین قسمت پایان نامه  مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد محسوب می شود در نتیجه کیفیت و دقت در تهیه این فصل از پایان نامه از اهمیت ویژه ای برخوردار است . از این رو موسسات مختلفی که در زمینه انجام پایان نامه فعالیت می کنند، با استفاده از نرم افزارهایی که برای این منظور به کار می روند، آنایز آماری پایان نامه را انجام می دهند .

 

Smart PLS چیست ؟

برای آنالیز آماری پایان نامه امروزه نرم افزارهای مختلفی ارائه شدند که یکی از این نرم افزارها ، smart pls می باشد . smart pls نرم افزاری آماری است که توسط یک موسسه آلمانی ساخته و عرضه شده است . آنالیز با اسمارت پی ال اس از طریق واسط کاربری گرافیکی انجام می گیرد و همین باعث می شود تا از پیچیدگی های کار با این نرم افزار آماری تا حد چشمگیری کاسته شود. قابلیت های تحلیلی گسترده ای که نرم افزار smart pls ارائه می دهد باعث شده است تا استفاده از این نرم افزار آماری جزو برترین نرم افزارهای آماری محسوب شود .

نرم افزار smart pls برای انجام مدل سازی معادلات ساختاری یکی از بهترین نرم افزار های آماری محسوب می شود و به همین دلیل در آنالیز آماری پایان نامه به وسیله موسسات انجام پایان نامه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد .

 

Smart pls چه موقع مناسبترین انتخاب برای آنالیز آماری پایان نامه است ؟

بسته به اینکه از چه شیوه پژوهشی برای پیشبرد پایان نامه استفاده می شود و همچنین اینکه داده هایی که قرار است آنالیز آماری بر روی آنها انجام گیرد دارای چه ویژگی هایی هستند، لازم است بهترین و مناسب ترین نرم افزار آماری انتخاب شود . آنالیز با اسمارت پی ال اس زمانی می تواند بهترین و مناسب ترین انتخاب باشد که تعداد نمونه ها خیلی کم باشد. همچنین دلیل دیگری که موجب می شود تا آنالیز آماری پایان نامه با استفاده از نرم افزار smart pls انجام شود ، وجود داده های غیر نرمال می باشد .

 

قابلیت های نرم افزار smart pls

نرم افزار smart pls دارای قابلیت هایی است که برای انجام فرآیند آنالیز آماری پایان نامه بسیار موثر و کارا می باشد . در ادامه قابلیت های نرم افزار smart pls را معرفی نمودیم.

با توجه به اینکه برای اجرا و استفاده از هر نرم افزاری ، لازم است به سیستم عامل توجه شود، از این رو برای اجرای نرم افزارهای آماری نیز این قانون صادق است. یکی از قابلیت های قابل توجه نرم افزار smart pls اینست که بر روی هر نوع سیستم عاملی قابل اجراست و تفاوتی ندارد که سیستم عامل ویندوز ، اپل مکینتاش و یا لینوکس است ؛ این قابلیت برگرفته از این نکته است که نرم افزار smart pls با زبان جاوا نوشته است .

این نرم افزار این امکان را فراهم می کند تا بر روی داده های خام پردازش و تحلیل انجام گیرد . بعلاوه ، برای کاهش پیچیدگی ها این نرم افزار این قابلیت را داراست که طراحی مدل و همچنین آزمون مدل به صورت کاملا گرافیکی انجام شود .

داده های ورودی نرم افزار smart pls دارای پسوند CSV می باشد و این بدان معناست که هر حجم از داده و با هر ساختار داده ای را می توان به عنوان ورودی این نرم افزار آماری در نظر گرفت. همچنین نتایج خروجی تحلیل های آماری انجام شده می تواند بسته به نیاز در قالب صفحات وب، اکسل و یا لاتکس در نظر گرفته شود .

← Äldre inlägg

Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.    (klicka här för att förlänga premium)(info & kontakt)